fbpx

Tüp Bebek Fiyatları 2023

Tüp bebek tedavisi fiyatları özellikle dar gelirli olup çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir…

Tüp Bebek Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Tüp bebek tedavisi için bir merkeze başvuracak olan hastalar merkezin başarısını önemsedikleri kadar aslında tüp bebek fiyatları da önemli oluyor. Son zamanlarda kişiye özel tedavi uygulamalarının gelişmesi tüp bebek tedavisi maliyetlerini de kişiye göre değiştirmektedir. Her çifte uygulanacak tedavi farklılık gösterdiğinden dolayı maliyetlerde, kullanılacak ilaçlar, uygulanacak teknikler, erkek faktörü, ek operasyon, ek uygulama gerekmesine göre değişmektedir.

Tüp bebek tedavi fiyatları

Bazı merkezler uygulamaların tamamının tedavinin en başında maliyetlerini sözlü ve yazılı olarak tedaviye başlayacak kişiye bildirir. Bu merkezlerin tedavi maliyeti yüksekmiş gibi görünebilir. Bazı merkezler ise sadece ana tedavi maliyeti bildirerek sanki diğer merkezlerden ucuzmuş gibi görünürler ama aslında total maliyetler hemen hemen aynıdır. Tüp bebek tedavisi fiyatları aynı zamanda merkezin tecrübesi ve başarı oranına göre de kısmen değişiklik göstermektedir. Başarı oranı yüksek ve en son gelişmeleri laboratuvarlarına adapte eden merkezler maliyet oranları arttığı için ücret olarak diğer merkezlerden daha pahalı da olabilir.

 

Ön Bilgi Nereden Alınabilir?

Bizim merkezimizde hastalara uygulanacak işlemler hasta ile ilk görüşmede belirlenir ve hastalara merkeze ödemeleri gereken ücret en başta sözlü ve yazılı olarak bildirilir. Böylece hastalar tedavi sonunda bir sürpriz karşılaşmazlar. Merkezimizde ayrıca SGK ile anlaşmalıdır. Resmi kurumlardan alacakları tüp bebek işlem raporu hastalarımızın maliyetlerine ciddi olarak katkı sağlamaktadır. Rapor alma şartları mevcut olup bu şartlar:

• Normal yöntemlerle bebek sahibi olunamadığının ve yardımcı üreme yollarına ihtiyaç duyulduğunun sağlık kurulu tarafından rapor edilmesi,

• Kadının 23 yaşından küçük, 39 yaşından büyük olmaması (Başvuru yapılan tarihte kadının 40 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Aksi takdirde ödeme yapılmıyor.)

• Son 3 yıldır, diğer yardımcı tedavilerden sonuç alınamadığının sağlık kurulu tarafından rapor edilmesi,

• SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı’na girişi yapılan 5 yıllık sigortalılık sürecinde en az 900 gün priminin ödenmiş olması,

• Uygulama yapılan tüp bebek merkezinin SGK ile anlaşmasının bulunması gerekmektedir.

 

Tedavi Pahalı Mı?

Tüp bebek tedavi maliyetleri tabi ki diğer alternatif tedavilere göre pahalı kalmaktadır. Bunun asıl nedeni ise teknolojik yatırım maliyetlerinin yüksek olması ve kullanılan malzeme ücretlerinin oldukça pahalı olmasından kaynaklanmaktadır. Sürekli yenilenen teknolojiyi takip etmek, tedavide başarıyı arttıracak yöntemleri merkeze katmak da ayrıca maliyetlerin yükselmesine sebep olmaktadır. Yönetmelikler gereği internet veya sosyal medya üzerinden ücret bilgisi vermek yasak olduğundan burada merkezimizin ücretlerini paylaşamıyoruz. Dilerseniz, aşağıdaki butona tıklayarak Ücretsiz WhatsApp Hattı’mızdan detaylı bilgi alabilir ya da randevu talep edebilirsiniz. Ayrıca hastanemizin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Whatsapp'ı Aç
Whatsapp Aç
Merhaba👋
Merak ettiğiniz soruları şimdi yaz