Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Yılmaz​ – Op. Dr. Ufuk Yılmaz

Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Yılmaz

ufuk yılmaz       

Merhaba, ben Dr. Ufuk Yılmaz. 1972 yılında Almanya’nın Bielefeld şehrinde doğdum. İlkokul 1. sınıfa kadar Almanya’da yaşadım. Ailemin Türkiye’ye kesin dönüş yapmasından dolayı bundan sonraki ilkokul eğitimimi Ordu Şehri’nin Ulubey İlçesi’nde tamamladım. 

Devlet Parasız Yatılı ve Anadolu Lisesi sınavlarında Samsun Anadolu Lisesi’ni (SAL) kazandım. Ortaokul ve lise öğrenimimi SAL’de tamamladım. 

Üniversite sınavında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni (Çapa Tıp) kazandım ve çocukluk hayalim olan doktor olmak için ilk adımımı atmış oldum. 

6 yıllık zorlu tıp eğitimini tamamladıktan sonra uzmanlık sınavında Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kazandım. 4 yıl uzmanlık eğitimi sonunda başarı ile mezun olup kadın hastalıkları ve doğum uzmanı unvanını aldım. 

Nerelerde Görev Yaptım?

Mecburi hizmet ataması ile ilk görev yerim olacak olan Rize’nin Pazar ilçesine tayin oldum.  4 yıl burada çalıştıktan sonra Özel Karadeniz Hastanesinden gelen teklifi değerlendirip devlet memurluğundan istifa ederek özel hastanede çalışmaya başladım. İlgili olduğum infertilite (kısırlık) konusuna eğilerek bu alanda çalışmaya devam ettim. 2012 yılında ÜYTE sertifikamı aldım. Laparoskopi ve histeroskopik cerrahide kendimi geliştirmek için bir süre yurt dışında bu konuda eğitim aldım. 

Nerede Çalışıyorum?

Döndüğümde tekrar aynı hastanede göreve başladım.  Son 13 yıldır Özel Medical Park Karadeniz Hastanesi‘nin (Özel Karadeniz Hastanesi’nin devamı) İVF Merkezi’nde görev yapmaya devam ediyorum. 

Öğrenim ve Çalışma hayatım boyunca kendimi geliştirmek için birçok kursa ve kongreye katıldım ve öğrenmenin sonu yoktur felsefesi ile katılmaya devam etmekteyim.

Uzmanlık Alanlarım

Branşımda özellikle ilgi duyduğum tanı ve tedavisini yaptığım alanlar; infertilite (kısırlık), laparoskopik ve histeroskopik operasyonlardır. Bunları açmak gerekirse infertilite dediğimizde en son aşaması tüp bebeğe kadar giden bir tedavi bütününden bahsedebiliriz. Çocuk sahibi olamayan çiftlere merkezimizde en son teknolojik ekipmanlarla yardımcı olmaktayız. Laparoskopik ve histeroskopik cerrahi denince ise çok geniş bir yelpaze ortaya çıkmaktadır. Kadın hastalıklarında açık olarak yapılan her cerrahi aslında kapalı olarak da (laparoskopik) yapılabilmektedir. Örneklemek gerekirse yumurtalık kisti, myom opersayonları, rahim sarkması ve alınması operasyonları. Polip, rahim perdesi operasyonları sayılabilir. Bu hastalıkların operasyonları laparoskopik ve histeroskopik olarak tarafımdan yapılmaktadır.

İlginizi çekebilecek diğer konular:

      Tüp Bebek

      İnfertilite Tedavileri

      Ekibimiz

      Ufuk Yılmaz – Mucize Bebekler

Whatsapp'ı Aç
Whatsapp Aç
Merhaba👋
Merak ettiğiniz soruları şimdi yaz